plastové okno

Doplňky

Interiérové řetízkové žaluzie

Vertikální žaluzie

Sítě proti hmyzu

Látkové rolety


Interiérové řetízkové žaluzie:

Euro žaluzie jsou dnes nejpoužívanějším typem zastínění do plastových oken a eurooken. Splňují nejnáročnější požadavky zákazníka na funkčnost, jednoduchou obsluhu a také na dokonalý design. Celé ovládání horizontální hliníkové žaluzie je řešeno řetízkem, který naklápí lamely a součastně umožňuje vytahování žaluzie. Tento typ žaluzie je možno vyrobit i s 16mm lamelami, které dodají Vašemu oknu ten správný "šmrnc". Celý mechanizmus je zakrytý za širokou lištou. Slouží jak k optimálnímu stínění slunečního záření, tak i k estetickému dotváření interiéru. Boční vedení je zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm. Nosiče mohou být v barvě bílé, hnědé, světlé hnědé (RAL 8003) a stříbrné. Lamely dodáváme v 34 barevných odstínech (viz níže), samozřejmostí je sladění barevného provedení lamel a provázků.

zpět...


Vertikální žaluzie:

Vertikální žaluzie patří mezi tradiční, oblíbené a vysoce funkční systémy zastínění. Jedná se o žaluzie, mezi jejichž hlavní přednosti patří schopnost zaclonit velké plochy, možnost plynulé regulace světla natáčením lamel, tvarová přizpůsobivost a také široká nabídka barev a materiálů.

Vertikální žaluzie se velmi zjednodušeně řečeno skládá z vodící lišty a samotných stínících lamel. Elegantní vodící lišta žaluzie z lakovaného hliníku je upevněna pomocí odpružených západek do stropu, případně do stěny s využitím vynášecích konzolí. Lišta v sobě ukrývá řadu funkčních prvků, zejména hřídel, po které se posouvají a natáčejí jednotlivé držáky lamel.

Skládají se z hliníkového profilu s ovládáním, na kterém jsou zavěšeny látkové (nebo jiné) lamely opatřené závažím a spojovacím vodicím řetízkem. Vzájemné naklápění lamel a tím regulaci stínění provádíme ovládacím řetízkem, shrnutí látek umožňuje ovládací šňůra se závažím. Můžete je stahovat k jedné straně, ze středu ke krajům, od krajů ke středu ( opona ) a mohou se přivírat pod různými úhly a regulovat tak množství světla přicházejícího do místnosti. Naše vertikální žaluzie vám zajistí ochranu před pálícím sluncem a nežádoucím světlem. Nabízejí efektivní řešení zastínění kanceláří, přednáškových místností i náročných bytů. Vertikální žaluzie vyrábíme přesně na objednanou míru. Textilní lamely jsou v šířce 127 a 89mm.

Údržba

Vertikální žaluzie nevyžadují v podstatě žádnou údržbu.Lamely se čistí podle materiálu vlhkým hadrem nebo suchou cestou vysavačem. Jakékoli opravy či úpravy svěřte prosím vždy odborníkům, předejdete zbytečným komplikacím.

zpět...


Sítě proti hmyzu:

Okenní sítě jsou vyráběny z hliníkových rámečků standardně v barvě bílé a hnědé.
 
Síťovina je v rámečku upevněna pomocí pryžové nebo plastové zamykací vložky. Síťovina je vyrobena ze skelného vlákna, potaženého plastem. Díky skelnému vláknu má velmi nízkou tepelnou roztažnost, plastový povrch zajišťuje snadnou údržbu. 

Při větších rozměrech dochází působením vypnuté síťoviny k prohýbání rámečku směrem dovnitř. Tomu se předchází vkládáním vodorovných, svislých nebo křížových výztuh.

zpět...


Látkové rolety:

Látkové rolety jsou praktické a dekorativní. Původně se v oknech objevovali pouze jako stínící prvek. Dnes slouží především jako dekorace. Jejich původní funkce je však zachována. Umožní to nové materiály, široká škála barev, nové vzory a moderní design ovládacích systémů. Látky mají speciální povrchovou úpravu, která zajišťuje správný návin rolety, její dokonalý tvar a rozměrovou stálost.

zpět...